فا تولز ، ابزار رایگان وبمستر=کد امتیاز +1 در گوگل

رنگبندی ام دی اف

بعد از اینکه تصمیم به سفارش کابینت آشپزخانه میگ...

رنگبندی ام دی اف

بعد از اینکه تصمیم به سفارش کابینت آشپزخانه میگیرید  بدون شک اولین و شاید ساخت ترین تصمیم که باید در مورد کابینت آشپزخانه خود بگیریم انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه می باشد چه بسا اگر آشپزخانه شما کوچک باشد انتخاب رنگ بندی ام دی اف سخت تر هم میشود و در این مورد انتخاب درست رنگ خود نمایی می کند. در این مقاله از کابینت سازی نوین آرارات ( کابینت سازی کرج) به معرفی چند رنگ  و تاثیرات این رنگ ها میپردازیم.

 

مهترین نکات در انتخاب رنگ کابینت یکی این است که اولا رنگ مورد نظر ما از نظر روانشناسی چه تاثیری بر مورد روحیات ما میگذارد و ثانیا رنگ مورد نظر ما ایا با رنگ محیطی که آشپزخانه در ان قرار داد اعم از دیوار ها، کف پوش و یا حتی وسایل آشپزخانه ما همخوانی دارد؟

پیشنهاد ما به عنوان کابینت سازی کرج این استفاده از قاعده ی 60.30.10 برای رنگبندی کابینت میباشد به این صورت که یک رنگ قالب برای رنگ درب های کابینت شما استفاده شود  که 60 درصد کار است، 30 درصد رنگ دوم برای نماهای کار استفاده شود ، مثلا  برای کاور هود  و کلیه نما ها از رنگ دوم استفاده شود که بهتر است این رنگ تضادی با رنگ قالب(رنگ  درب ها) داشته باشد  تا بیشتر به چشم بیاید. البته شما میتوانید از ترکیب این دو رنگ با رعایت قاعده 60.30 نیز استفاده کنید. 10 درصد که مسلما فضای کمتری رو شامل میشود رنگ صفحه میباشد که رنگ انتخابی سوم شما است. برای رنگ صفحه ما رنگ صفحه طرح کورین را پیشنهاد میکنیم به دلیل اینکه این رنگ به دلیل شباهت به سنگ کورین زیبایی خاصی دارد و همچنین همیشه به روز است و به بیشتر کارها میخورد، شما میتوانید نمونه کارهای ما در سایت کابینت سازی کرج را مشاهده و به ترکیب این رنگ ها دقت نمایید.

 

برای مشاهده نمونه رنگ های صفحه شرکت اسیا روی لینک زیر کلیک نمایید:

شرکت آسیا

 

برای مشاهده نمونه رنگ های ام دی اف هایگلاس شرکت AGTروی لینک زیر کلیک نمایید:

شرکت AGT

 

برای سفارش کابینت ام دی اف تماس بگیرید :

09120561321

 

 

 

در ادامه ی مقاله ی رنگبندی ام دی اف در سایت نوین آرارات( کابینت سازی در کرج) در این مقاله به بررسی چند رنگ برای کابینت آشپزخانه ام دی اف میپردازیم:

به طور کلی در مواردی که فضا بزرگ است یا سقف آشپزخانه بلند است و یا میخواهید طول آشپزخانه بیشتر دیده شود از رنگ های سرد و بالعکس اگر فضای آشپزخانه کوچک است رنگ های گرم با تضاد زیاد استفاده کنید در صورتی که سقف آشپزخانه کوتاه است نیز از رنگ های گرم استفاده کنید.

 

برای فضای بزرگ، رنگ‌های سرد، ملایم و حداقل تضاد را استفاده کنید. در فضای کوچک رنگ‌های گرم، تیره یا روشن و حداکثر تضاد را استفاده کنید.
برای فضایی با سقف کوتاه از رنگ‌های گرم و تناژ‌های تیره استفاده کنید. در آشپزخانه‌هایی که سقف بلند دارند از رنگ‌های سرد با سایه‌های روشن استفاده کنید.
اگر می‌خواهید با استفاده از رنگ‌ها کاری کنید که درازی آشپزخانه کم‌تر به چشم بیاید، از رنگ‌های گرم و تیره استفاده کنید.
اگر می خواهید طول آشپزخانه بیش‌تر دیده شود از رنگ های سرد، ملایم یا یک‌نواخت استفاده کنید.

 

معرفی رنگ سفید و رنگ سیاه :

از رنگ سفید به عنوان رنگی که ماهیت خنثی دارد و میتواند با هر رنگ دیگری ترکیب شود و زیبایی خاصی به کابینت آشپزخانه بدهد شناخته میشود، پیشنهاد ما به عنوان کابینت سازی در کرج استفاده از نوع های گلاس این رنگ است به دلیل اینکه ورق سفید هایگلاس به خوبی نور را در داخل آشپزخانه انعکاس میدهد و برای محیط های کم نور بهترین انتخاب میتواند باشد، در مقابل رنگ سیاه رنگی است که  نقش مهم خودش را در  کابینت آشپزخانه به عنوان رنگ دوم و رنگی که در تضاد با رنگ اول انتخاب میشود نشان میدهد.شما میتوانید نمونه کارهای هایگلاس مشکی و سفید کابینت در کرج و کابینت تهران را در سایت ما مشاهده نمایید.

 

[caption id="attachment_92" align="alignnone" width="300"]کابینت سازی در کرج کابینت سازی در کرج[/caption]

کابینت تهران

رنگ طوسی:

رنگ طوسی نیز یکی از رنگ های خنثی است که آشپزخانه کوچک و شلوغ شما را بزرگ تر و خلوت جلوه میدهد، از این رنگ با ترکیب با رنگ های دیگر استفاده نمایید.

 

رنگ بنفش :

رنگ بنفش جزو رنگ های مد و بروز میباشد که زیبایی خاصی به کابینت آشپزخانه میدهد. فقط نکته مهم در استفاده این رنگ در آشپزخانه های کوچک است که باید حتما در ترکیب با یک رنگ روشن مانند سفید انتخاب شوند تا فضا دلگیر نشود.

کابینت در تهران

 

 

 


2 نظر

ساناز
ساناز  ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۶:۰۰:۰۷

سلام با سپاس و تشکر از شما و مطالب مفیدتان.

ملیحه
ملیحه  ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۳:۱۳

سلام آیا رنگهای بادمجانی برای کابینت ام دی اف موجود هست ویا اینکه میشود از ورق ملامینه برروی ام دی اف کار کرد

علیرضا معصومی(alireza2222)  ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۰۸:۲۶:۵۸

سلام بله هایگلاس رنگ بادمجانی دارد.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!